Nové produkty

Nové produkty

Kategórie

Kategórie

Desatoro tehotenských mýtov, ktorým by ste mali prestať veriť

Napísal: marketing marketing Kategória: Novinky Dátum:

1. Tvar bruška odhalí pohlavie dieťaťa

Hovorí sa, že ak máte špicaté bruško, čakáte chlapca, ak oválne, tak dievčatko. Tvar brucha však závisí od polohy dieťaťa v ňom.

2. Dievčatko uberá krásu

Hovorí sa, že pokiaľ je tvár tehotnej ženy posiata vyrážkami, čaká dievčatko. Naopak, ak výrazne opeknie, čaká chlapca. Zhoršenie pleti majú za následok hormóny a nie jedno či druhé pohlavie bábätka.

4. Musíte jesť za dvoch

Napriek tomu, že musíte navýšiť príjem potravy a výživných látok, nemusíte jesť za dvoch. Ide len o ospravedlnenie prejedania sa.

5. Nejedzte ryby ani sladkosti

Pokiaľ si vyberiete tie ryby, ktoré obsahujú menej ortuti (krevety, losos, tuniak) a dostatočne ich tepelne upravíte, nemusíte sa obávať. Dokonca v tehotenstve sa odporúča konzumácia rýb kvôli omega-3-mastným kyselinám, ktoré sú prospešné pre vývoj mozgu dieťaťa.

Podľa povery so sladkosťami by ste sa im mali vyhýbať kvôli tehotenskej cukrovke. Tú však nezískate jedením maškŕt, ale spôsobujú ju hormonálne zmeny v tele budúcej matky. 

6. Necvičte

Pokiaľ sa cítite dobre a vaše tehotenstvo prebieha aj podľa lekára v poriadku, nemusíte sa báť pohybu. Vyhnúť by ste sa mali tvrdým pravidelným dopadom a otrasom, ako napríklad pri behu. Vyskúšať však môžete jógu či inú pohodovú aktivitu. 

7. Nefarbite si vlasy

Pokiaľ používate farby od známych značiek a dodržíte pokyny na obale, nie je dôvod chodiť s odrastami. Farebný odtieň sa však môže trochu odlišovať od toho, ktorý vám chytá pravidelne, a to vplyvom hormonálnych výkyvov a zmien v tele počas tehotenstva.

8. Vypadajú vám zuby

Sklovina zubov dostáva v tehotenstve poriadne zabrať a tým je aj náchylnejšia na poškodenie i tvorbu kazov. Jedenie príliš sladkých či kyslých jedál alebo zvracanie v prvých týždňoch tehotenstva oslabujú vitalitu zubov. Ako im teda môžete pomôcť? Po prekonaní nevoľnosti si poriadne vypláchnite ústa čistou vodou, umyť kefkou by ste si ich mali až o pol hodinu. 

9. Nedotýkajte sa mačiek

Vyhýbať mačkám úplne sa nemusíte. Dotýkať by ste sa však nemali mačiek, ktoré neviete, kde sa túlajú a s čím všetkým prichádzajú do styku. Mačka v byte vašej kamarátky, ktorá tam trávi celé dni, tak nemusí predstavovať žiadnu hrozbu. Nebezpečným môžu mačacie výkaly, pretože prenášajú toxoplazmózu, ktorá spôsobuje poškodenie plodu. Klietky či mačacie wc by ste preto čistiť nemali. 

10. Nelietať a žiadne RTG

Pokiaľ röngen nie je nevyhnutný, tak vám ho lekár nespraví. Ide o minimalizáciu zlých vplyvov na dieťa. RTG zubov predstavuje malé množstvo žiarenia, a preto by nemalo predstavovať hrozbu. Rovnako na tom je aj letisková kontrola. Väčšiu dávku žiarenia dostanete pri snímkovaní brucha, trupu a panvy.

Komentáre

Napíšte svoj komentár